Bu plakları bulursanız alın – II

2 Posted by - 28 November 2016 - ÖNERİ

Sınırlı sayıda basılmış koleksiyonluk yerli plaklara üç ekleme daha yapayım (ilk yazı için bkz. “Bu plakları bulursanız alın”, 20 Kasım).

“Le Cafard” – Roadside Picnic (Le Horla Records)
Ağaçkakan ve Armonycoma’dan ibaret Roadside Picnic’in plak formatındaki albümünün bu hafta içinde belli müzik noktalarında satışta olması bekleniyor. Alternatif müzik sahnesinin hip hop çıkışlı ilgi çekici, zihin açıcı ekiplerinden Roadside Picnic’in “Le Cafard” adlı bu albümünün plağı sınırlı sayıda basılıyor. Meraklıları buldukları yerde almalı.

le-cafard-roadside-picnic

“Full Moon Theory” – Big Beats Big Times (Bohemian Drips)
Berke Can Özcan ismini Tamburada döneminden beri sayısız projede zaten takipte müzikseverler. Son olarak 123 ile dinlediğimiz çok yönlü davulcunun yeni bir projesi daha var. “Big Beats Big Times”ta John Zorn, Red Hot Chili Peppers, Nils Petter Molvaer, Alannis Morissette gibi isimlerle çalışmış müzisyenler birlikte çalışıyorlar. Berke Can Özcan albümün prodüktörü (ve Burak Irmak ile bestecisi), co-prodüktör ise Deniz Cuylan.

full-moon-theory-big-beats-big-times

“Dadebe” – TSU! (Record Store Journal)
Gitarist, dergici James Hakan Dedeoğlu’nun 2015 tarihli albümü,
plak formatında yayımlanan ilk çalışması. Record Store Day gününe özel olarak sınırlı sayıda basılan bu enstrümantal albüm akustik gitar sevenler için.

dadebe-tsu

No comments

Leave a reply