Öneri // Bunlara bir göz atın

0 Posted by - 16 February 2016 - ÖNERİ

Lissie: Folk ve country seviyorsanız ABD çıkışlı Lissie’ye dikkat. Stevie Nicks, Sheryl Crowe gibi bu yolda kendinden önce zirve yapmış kadın vokalleri hatırlatan bir yanı var. Fat Possum’dan yayınladığı üçüncü albümü “My Wild West” ile Avrupa’da sesini duyurmaya çalışıyor.

King Charles: Devendra Banhart varken neden King Charles’ı dinleyeyim diyebiliyor insan ilk bakışta aralarındaki benzerliği fark edince. Bu soruya verecek net ve ikna edici bir yanıtım olmamakla birlikte bazı şarkılarını beğendiğimi itiraf edeyim. Indie folk meraklılarına önereyim.

Yeyey: Boston çıkışlı electro pop, indie pop şarkıcısı ve bestecisi Ben Shepard’ın müziğine belki de postrock gibi postpop demem lazım. St. Lucia, DIIV, Wild Nothing tarzı sanatsal pop arayışları haritasının bir kenarında yer verilebilir kendisine. 2015 tarihli “The Vision” albümüne göz atılabilir.

Bill Baird: Austin, Teksas çıkışlı Bill Baird’in gitar sound’u (çıplak Fender Strat) ve vokaliyle yeni nesil ozan müziğinin tüm belirtilerini bünyesinde taşımakta. “Earth into the Eather (Pt. 1)” adlı albümüne göz atabilirsiniz şu sıra.

No comments

Leave a reply