Yeni çıkanlar arasında

0 Posted by - 01 December 2018 - ÖNERİ

”Zombie Bastards” – Weezer

Weezer’ın 12’nci stüdyo albümüne, grubun açıklamasına göre bir kaç ay kala gelen iki single’dan biri. Offbeat lezzetleriyle bezeli melodik bir şarkı olan “Zombie Bastards”ın single’ının B yüzünde “Can’t Knock The Hustle” yer alıyor. İki şarkı bir arada dinlendiğinde Weezer hayli pop bir albümle gelecek diye düşünebiliriz.

“Love Will Find A Way” – Alphaville

Batı memleketlerinde yılın bu vakti Christmas single’ları sökün etmeye başlar. Neredeyse her grup/santçı bir Christmas single’ıyla çıkagelir. Alphaville’in yani şarkısı da bu fırsatı gole çevirmeye çalışıyor. Dinlerken aklımıza ister istemez “Forever Young” geldi. Alphaville 2017’de “Strange Attractor” adlı bir albüm yayınlamıştı. Haberi olmayanlara duyurmuş olalım.

“Düğüm ve Düğüm” – Da Poet

Başarılı prodüktörlerden Da Poet’in deneysel hip hop çalışmalarına güzel bir örnek. Da Poet’in hiç tutucu olmayan bir müzik anlayışı var. Bunu kafasını hiç karıştırmadan çok iyi kullanıyor. “Düğüm ve Düğüm” kabak kemane gibi yerli enstrümanları da kullanarak yaratılan evrensel bir sound’un işaretlerinden.

“Spectrum” – Erol Alkan

İngiliz DJ ve prodüktör Erol Alkan’ın geçen hafta paylaştığı yeni parçanın adı “Spectrum”. 8 dakikalık dans seansı vurmalılarla açılıp hızını alıyor. Alkan geçenlerde Twitter hesabında resimlerini paylaştığı yeni elektronik oyuncaklarını denemiş, gayet güzel sonuçlar elde etmiş.

Mehmet Tez

No comments

Leave a reply