5 SORU 5 CEVAP // LEVNI & SLOTH PALLAS

0 Posted by - 11 March 2015 - 5 SORU 5 CEVAP, RÖPORTAJ

Tektosag ailesinden Levni & Sloth Pallas ilk EP’leri “İleri Fantezi”yi geçtiğimiz günlerde yayınladı. Avusturya’da yaşayan ikilinin bu çalışması Tektosag’ın yayınladığı ilk plak baskı aynı zamanda. Lara Di Lara ve Stormtrap Asifeh düetleri içeren albüm, FULGEANCE ve Sotu the Traveller’ın elinden çıkma remiksler de barındırıyor.

İkili, ilk albümlerinin Avrupa tanıtım partisini bu hafta sonu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Nasıl tanıştınız?
Lisede tanıştık. Okul grubunda beraber çalıyorduk, o günden beri çeşitli tarzlarda beraber müzik yapıyoruz.

İlk konseriniz neredeydi? Neler çaldınız, kimler izledi, ortam nasıldı?
Levni & Sloth Pallas olarak ilk konserimiz 2012’de Viyana’da Bretterbodendisko isimli aylık bir parti serisinde oldu. Senede iki partiyi Kolonel Blip ve Ece Anis ile beraber biz organize ediyorduk. 2/5BZ, Kabus Kerim ve Grup Ses Beats’in de çaldığı gecelerdi. Baktık partiler şahane, bir kere de biz çalalım deyip beraber yaptığımız 3-4 parca ve bireysel prodüksiyonlarımızdan olusan bir set çaldık. Güzel tepkiler aldık, sonunda bizi daha çok çalmaya teşvik eden bir gece oldu.

Düşünce dünyanızı en iyi tarif eden isimler/filmler/kitaplar/albümler hangileri?
Louis CK, Dimlite, Dorian Concept, Fulgeance, Daedelus, Kurt Rosenwinkel, Håkon Kornstad, Terje Rypdal’in Bleak House ve Waves albümleri, Kudsi Ergüner, Eivind Aarset, Caetano Veloso, The Bad Plus, Notorious B.I.G., J Dilla, Chris ‘Daddy’ Dave, Tim Stewart, Ryuichi Sakamoto…

Hiç dinlememiş birine müziğinizi nasıl anlatırsınız?
Hip hop, fantezi ve pek çok müzik türünden esinlenen, icinde zengin melodiler, kuvvetli baslar, derin alanlar barındıran enstrümantal beat’ler.

Şu ara kafayı taktığınız sanatçı/albüm/şarkı/soundtrack hangisi? Neden?
Levni: Hiatus Kaiyote. Yakında çıkacak olan albümlerini merakla bekliyorum. Umarım en kısa zamanda canlı izleyebilirim kendilerini.

Sloth: Ben de bu aralar Soulection’a kafayi taktim. Soulection ekibi 2000’lerin sonunda ortaya çıkan ve sonra kaybolan müziği geri getirdi benim icin. Bir de geç keşfettiğim Büyük Ev Ablukada’yı çok dinledim son zamanlarda.

No comments

Leave a reply