RÖPORTAJ // DİLARA SAKPINAR: “LARA Dİ LARA HAYATIMA GİREN BİR HEYECAN”

0 Posted by - 19 March 2015 - RÖPORTAJ

Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara yarın (20 Mart) ikinci konseri için Salon IKSV’ye konuk olacak. Eklektik caz ve modern elektronik etkilere açık bu sahne öncesinde Bekir Özgür Aybar, Dilara Sakpınar’a birkaç soru iletti.

>>>Lara Di Lara üzerine çalışma fikri nasıl çıktı ortaya?
Kendi parçalarımı bir araya getirip çalmak her zaman gönlümde vardı. Uzun zamandır biriken parçalardan bazılarını stüdyoda kaydetmeye karar verdiğim an, Lara Di Lara başkaları için de canlanmış oldu diyebilirim.

>>>Solo kariyer olarak da görebiliriz sanırım bunu. Mutlak yeni denemeler, daha bağımsız ve bireysel şarkılara ulaşmanın kaçışı mı bu? 
Hayır, ben bunu bir kaçış olarak görmüyorum. Bir müzisyen olarak, hayatıma giren bir heyecan daha olarak değerlendiriyorum. Lara Di Lara olarak yapmamın sebebi, kendi parçalarım olması.

>>>Yine bir ekiple beraber hareket ediyorsun. Kimler var yanında?
Kayıtlarda Feryin Kaya, Berke Can Özcan, Burak Irmak, Selim Saraçoğlu, Barlas Tan Ozemek, Arda Erboz, Tunç Çakır ve Barış Ertürk çaldı. İlk konserde Can Çankaya, Mert Önal, Arda Erboz ve Feryin Kaya; bu Cuma konserimde ise Can Çankaya, Feryin Kaya, Burak Irmak, Barlas Tan Özemek, Selim Saraçoğlu ve Berke Can Özcan çalacak.

>>>İskandinavya doğumlusun, bir yerde Latin Amerika hayranı olduğunu okumuştum, İstanbul’da yaşıyorsun. Tüm bu farklı dünyaların müzik üretimine ne gibi etkileri oluyor?
Yazabilmeme sebep olacak kadar etkiliyor ne mutlu ki!

>>>123 ne durumda? Geçen yıl yayımladığınız albüm iyi tepkiler almıştı, grubun yakın dönemdeki planları neler?
123 iyi durumda. Maceramıza devam ediyoruz. Önümüzde konserler var, bunlar dışında en son çıkan albümümüz ‘Anja’nın kitabı var sonlandırmaya çalıştığımız. Son olarak da yeni parçalarımızı bir yola koymak istiyoruz.

>>>Daha önce sahne aldı Lara Di Lara. Şimdi de Salon. Peki, önümüzdeki sürece dair netleşen konser takvimi var mı? 
Evet, daha önce bir konseri oldu Lara Di Lara’nın. En net olanı ise yarınki Salon IKSV konserim ama. Olası başka konserler facebook veya web sitemden takip edilebilir.

Bekir Özgür Aybar

No comments

Leave a reply