İngiltere’de hayalindeki işi yapan adam ve yüzen plak dükkanı ile tanışın

0 Posted by - 09 August 2016 - SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

Hemen herkesin işinden yaka silktiği ve değişim aradığı şu günlerde, aynı duyguları paylaşan bir İngiliz cesaretini toplamış ve ilk adımı atmış.

Londra emlak piyasasındaki sürekli artan fiyatlar Luke Guilford’a hayallerini farklı bir yoldan gerçekleştirmenin yolunu açtı. Nasıl mı?

rd 3

Uzun yıllar bir kolejde kütüphane görevlisi olarak çalışan Guilford bir sabah uyandı ve farklı bir kariye adım atmaya ve sevdiği işi yapmaya karar verdi. Fakat dükkan kiralarının baş edemeyeceği kadar yüksek olduğunu anlayınca çarenin, bir tekne almak ve kanallarda dolaşarak iş yapmak olduğuna karar verdi.

rd 1

2014 yılında işe kendi plak koleksiyonunu sermaye yaparak başlayan İngiliz girişimci, kışları genellikle Londra’da, Lea Nehri’nde geçiriyor ve festival sezonu açıldığında teknesiyle birlikte etkinliklere yakın bölgelere seyahat ediyor.

rd 2

The Record Deck adlı yüzen dükkanını çoğunlukla, dövme, kitap ve benzeri başka işlerle uğraşan 12 tekne ile beraber bağlayan Luke, müşterileri ile de bazen istek üzerine, bazen de rutin rotası üzerinde bir araya gelmeyi başarmış.

rd 4

Yolu Londra’ya düşenler için eğlenceli bir durak olabilecek yüzen plak dükkanı ve Luke ile ilgili daha fazla bilgiye Facebook ve Twitter hesabından da ulaşmak mümkün.

Not: Bu yazı için thevinylfactory‘deki ilgili yazıdan yararlanılmıştır.

No comments

Leave a reply