Meraklısı için: “Dikey pikaplar”

0 Posted by - 13 January 2016 - SEVDİĞİMİZ ŞEYLER, TEKNOLOJİ

“Plaktan aldığım tadı hiçbir formatta bulamadım”. Bu lafı sıkça duymaya başladınız ve siz de ufak ufak plak toplamaya merak sardıysanız, pikap markaları ve bakımı ile ilgili de bir şeyler araştırma yoluna girdiniz demektir.

Fiyatları 100-150 liradan başlayan ve 3-4 bin dolara kadar ulaşan bu cihazlardan birini edinmek istiyor ve illa benimki farklı olsun diyorsanız, işte size sıra dışı 8 seçenek. Geçmişten bugüne, dikey pikaplarla tanışın.

MITSUBISHI LT-SV

Her ne kadar salam doğrama makinesi gibi gözükse de, 1983 yılında piyasaya çıkan bu klasik modelin meraklıları oldukça fazla. Parçaları bile açık arttırmayla el değiştiren modelden bir tane bulabilirseniz son sahibi olmaya dikkat edin.

dikey 2

ION IT27

Saat gibi duvara asmalık bu Ion modelini bulmak biraz zor ama dekoratif görüntüsü dışında fazla da rağbet görmeyen IT27 için 80 dolar kadar bir parayı gözden çıkarmanız gerekecek.

dikey 3

AMSTRAD SM104

80’li yılların ünlü “Üçü bir arada” setlerinden olan SM104, plaktan kasete kayıt yapmak için özel olarak tasarlanmış. Hem kasetçalar, hem pikap, hem de radyo içeren ürünü piyasada çalışır halde bulabilirseniz fiyatı 130 dolar civarında olacaktır. 80’li yıllar partisi yapmak için bulunmaz nimet!

dikey 4

SHARP VZ-3000

Yine 80’li yılların başında “Uzay çağı cihazı” olarak sunulan devrimci bir model. Plağın iki yüzünü de hiç çevirmeye gerek kalmadan çalabilen ve kasede kayıt yapan VZ-3000, hoparlörleri ile birlikte bulunabilirse 400 dolar civarına sizin olabilir.

dikey 5

GRAMOVOX’S THE FLOATING TURNTABLE

İşte, ikinci elini aramanıza gerek olmayan daha modern bir model. Her ne kadar basit bir düzenek gibi gözükse de firmasından satış fiyatı 399.99 dolar. (1 cent de hediyesi)

dikey 6

SONY PS-F5

İlk defa 1983 yılında piyasaya sürülmesine rağmen oldukça ilerici bir tasarıma sahip olan bu Sony modeli, hem kablo ile hem de pille kullanılabilen mobil bir cihaz. Çalışır halde bulabileceğiniz bir tanesine 400 dolar vermeye kendinizi hazırlayın.

dikey 7

ROY HARPAZ DİKEY PLAK ÇALAR

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan cihaz, hemen söyleyelim, henüz satışta değil. Gelişmeleri takip etmek ve daha yakından tanımak için web sitesine buradan ulaşmak mümkün.

dikey 8

TECHNICS SL-V5

Dikey modellerin ilklerinden olan SL-V5 modeli üretildiği 80’li yıllarda fazla satılmamış fakat meraklıları hala bu nadir parçaya 250 dolar civarında para ödeyebiliyor.

dikey 1

No comments

Leave a reply