Stranger Things 3 için bölüm başlıkları belli oldu

0 Posted by - 10 December 2018 - SİNEMA & TV

Son yıllarda esen 80’li yıllar rüzgarına önemli katkı veren Netflix dizisinin yeni bölümleri şekle girmeye başladı. İlk ipuçları yeni fragmanda.

İlk iki sezonuyla kemik bir izleyici kitlesi yaratmayı başaran Stranger Things, üçüncü sezon için arayı biraz fazla açmış olsa da ilgiyi taze tutabilmek için kendini ara ara hatırlatıyor. Dün yayına verilen bir dakikalık videoda, sekiz bölümden oluşacağı açığa çıkan üçüncü sezonun başlıklarını paylaşan yapım ekibi 1985’te geçeceği açıklanan yeni hikayeyi şekillendirmeye başladı.

“Suzie, Do You Copy?”, “The Mall Rats”, “The Case of the Missing Lifeguard”, “The Sauna Test”, “The Source”, “The Birthday”, “The Bite” ve “The Battle of Starcourt” olarak gözüken konu başlıklarından oluşan sezonun Back to the Future ve aynı yıl gösterime giren Chevy Chase filmi Fletch‘ten etkiler içerdiği de içeriden sızan bilgiler arasında.

Serinin yaratıcısı The Duffer Brothers ve yönetmen Shawn Levy’nin iki sezon sonunda yükselen beklentiyi boşa çıkartmamak için iki yıllık bir arayı bile göze aldığı Stranger Things, yayın tarihi hala net olmamakla birlikte, üçüncü sezonu 2019’un yaz aylarında gösterime sokmayı planlıyor. Temmuz başında ilk defa Stranger Things 3 için bir fragman yayımlayan yapım ekibi Hawkins’in ilk alışveriş merkezi Starcourt Mall’ı ön plana çıkartmış ve videoada Steve (Harrington) bir dondurmacıda çalışırken görülmüştü (altta).

Sadece konusuyla değil, müzikleriyle de farklı bir tarz yaratmayı başaran dizinin ilk iki sezonuna imza atan Kyle Dixon & Michael Stein, soundtrack albümlerini dijital platformlardan yayına verdi ve geçtiğimiz Cadılar Bayramı’nda da özel basım bir plak olarak satışa sundu. Üçüncü sezonu beklerken havaya girmek isteyenler için ikinci sezonun Spotify linki hemen aşağıda.

No comments

Leave a reply