Arjantinliler artık rahat rahat İngiliz öldürebilecek (!)

0 Posted by - 28 March 2013 - TEKNOLOJİ

İngiltere ve Arjantin arasındaki Falkland Adaları krizinin tekrar alevlenmeye başladığı şu günlerde Arjantinli bir yazılım firması milli hisleri zedelenen Arjantin halkının yüreğine su serpen bir yazılımı piyasaya sürdü.

Popüler bilgisayar oyunu Counter Strike’ın Falkland versiyonunu oynayan Arjantinli vatanseverler artık İngiliz teröristleri öldürebiliyorlar. Dattatec.com adlı şirketin geliştirdiği yazılım birkaç saat içinde 9000’den fazla indirilerek şimdiden bir viral olma yoluna girdi.

Yazılımı geliştiren firma yetkilileri bunun İngilizlere bir saygısızlık olmadığını, tamamen ticari bir mesele olduğunu söylediler. İnternet üzerinden online olarak oynanan oyunda dörder kişilik iki takım karşılıklı savaşıyorlar ve oyuna Arjantinli olarak başlayan takımın hedefi İspanyolca Puerto Argentino olarak bilinen Başkent Port Stanley’i İngiliz teröristlerden temizlemek oluyor.

Geçen ay Falkland’da yapılan referandumda halk %92 oranında İngiltere bayrağı altında yaşamak istediğini ifade etmiş ve Arjantin yönetimi bu referandum sonucunu kabul etmediğini açıklamıştı.

No comments

Leave a reply