Banksy Oscar ödül töreninde yüzünü göstermeye hazırlanıyor!

0 Posted by - 28 January 2011 - HAFİF TV

Sokak sanatçısı Banksy’nin yönettiği tek film olan “Exit Through the Gift Shop” belgesel dalında Oscar’a aday ve kazanması büyük bir ihtimal gibi görünüyor. Şimdi herkesin merak ettiği şu ana kadar kimliğini ifşa etmeyen, yüzünü kimseye göstermeyen ve filmde de deforme edilmiş sesi ve kararttığı yüzüyle görülen Banksy’nin törene gelip gelmeyeceği.

İki ihtimal var.

Bir: Törene gelecek ama kimsenin haberi olmayacak çünkü onu kimse tanımıyor.

İki:  Gelecek ve kimliğini açılayacak.

Banksy bu konuda bir açıklama yaptı. Söylediğine şu ana kadar evindeki tek altın yaldıza bulanmış çıplak adam kendisiymiş. Oscar heykeli ikinci olabilirmiş.

İşin ilginci Banksy ödül törenlerine inanmadığını ama Oscar için bir istisna yapmaya hazırlandığını söylüyor.

Bizim dileğimiz Banksy’nin oaradaki varlığını kendine has zeki bir yolla göstermesi. Smokini giyip gelirse “Vay baba sen n’aptın” deriz. Açık konuşalım.

(Zorla izlettirecekler töreni anlaşıldı…)

Banksy ile ilgili şöyle şeyler de var…

3 Comments

 • felix 28 January 2011 - 00:41 Reply

  banksy’nin artık “sokak sanatçı”lığının kalmadığı görüşünde olan da çok. sanat camiasından değil de sokaktan(sokak yazınca da sanki sokak sanatçıları camiasındanmış gibi oldu yani sanatla alakasız kesimden) değerlendirecek olursam bana göre işlerinin galeride satmasının pek bir sakıncası yok. fakat bugüne kadar kendini ifade ettiği biçimlere baktığımızda da yüzünü göstermek için kendini oscar’a sakladığını sanmıyorum ben. ya da en azından öyle umuyorum diyeyim. ödül törenini tamamen reddetmesindense bir şekil kullanmasını da tercih ederim ama.

  • Mehmet Tez 28 January 2011 - 00:51 Reply

   Benim ümidim yine bir hinlik planlaması. Korsan bir eylem ya da bir slogan…

 • Tweets that mention Banksy Oscar ödül töreninde yüzünü göstermeye hazırlanıyor! – — Topsy.com 28 January 2011 - 00:49 Reply

  […] This post was mentioned on Twitter by Kaan Kızıltuğ, Ö. Ezgi Aktürk, Yossi Yusuf, bekir ozmen, mertbaser and others. mertbaser said: RT @mehmettez: Banksy Oscar ödül töreninde yüzünü göstermeye hazırlanıyor! – http://hafifmuzik.org/?p=12243 […]

 • Leave a reply