Başbakan’dan basçı değil davulcu olur…

0 Posted by - 29 January 2011 - HAFİF TV, SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

Tayyeap The Drummer from Vulcane on Vimeo.

Mehmet Y. Yılmaz bugünkü yazısında “Bas gitarda Recep Tayyip Erdoğan” diyerek Başbakan’a birtakım nedenlerden ötürü basçılığı önermiş. Ben eski bir basçı olduğumdan bas çalanın psikolojisini iyi bilirim. Mehmet Yılmaz basçıları yanlış anlamış. Başbakan’dan basçı değil ama davulcu olabilir.

Basçı, Yılmaz’ın sandığı ya da dışarıdan göründüğü gibi mutsuz değildir. Müziğe ve şarkının ritmine kendini en fazla kaptıran insandır aksine. Sadece kendini değil grubun tamamını duyma peşindedir. Dolayısıyla şov yapmaz, müziğin en iyi şekilde icrası için uğraşır. Grup disiplinini en fazla yaşatan kişidir.
Bence Erdoğan basçı hayatta olamaz. Time da zaten onu rock yıldızına benzetmişti ki egosal nedenlerden haksız da değildi. Olsa olsa solo gitarist ya da acayip sololar atıp dikkati hep kendinde tutmak isteyen bir davulcu olabilir Başbakan. Hatta olmuşu var gördüğünüz gibi.

Mehmet Y. Yılmaz’ın yazısı…

1 Comment

  • Tweets that mention Basbakandan basci degil ama belki davulcu olur… — Topsy.com 30 January 2011 - 13:17 Reply

    […] This post was mentioned on Twitter by cihan İpekçi and cansu alp, mehmet tez. mehmet tez said: Basbakandan basci degil ama belki davulcu olur… http://hafifmuzik.org/?p=12340 […]

  • Leave a reply