Bu soundtrack’e dİkkat

0 Posted by - 09 August 2013 - HAFİF TV

“Nasıl oluyor da bizim burnumuzun dibindeki blues’u İngilizler keşfedip bu kadar iyi bir şey yapabiliyorlar?” 60’ların Amerikası’nda Mod’lar gibi giyinip cover söyleyen kasabanın popüler gençleri için normal ve yerinde bir soru. Biz hep o yıllarda başarıya ulaşan grupların hikayelerine odaklandık. Bu hikaye başaramayanların.
İçinden müzik geçen filmler doğal ilgi alanımız. Hafta sonunun bir bölümünü klimalı bir sinema salonunda geçirmek isteyenlere “Not Fade Away”den (Sen Gitmeden Önce) bahsetmek isterim. 2012 tarihli film bizde vizyonda. The Sopranos’un yaratıcısı David Chase’in ilk filmi (evet, rahmetli James Gandolfini de var filmde), rock’n roll müziğinin ilk entelektüel genç kuşakla ilk buluştuğu yıllara odaklanıyor ve buradan bir hikaye anlatıyor.
The E Street Band gitaristi, Bruce Springsteen’in kankası ve elbette The Sopranos’daki Silvio Dante rölünden de hatırladığımız Steve Van Zandt soundtrack’i hazırlamış. 60’ların fotoğrafını çeken bu albüm de bence her genç bünyenin evinde bulunmalı.

No comments

Leave a reply