İşte Korhan Futacı’nın son numarası: Taranta Babu

1 Posted by - 08 May 2014 - HAFİF TV

Tamburada, DandadaDan, Kara Orkestra derken bir yeni Korhan Futacı taklası ile karşı karşıyayız. Grup bir süredir İstanbul Bilgi Üniversitesi stüdyolarında yaptıkları kayıtları youtube aracılığıyla servis ediyor. Son gelen “Bilmediğim Ne Çok Şey Var” hemen aşağıda…

Bu sefer kadro biraz daha geniş. Daimi tayfandan Barlas Tan Özemek, Özün Usta, Gökhan Şahinkaya, Burak Irmak yine görev başında. Gevende’den Serkan Çiftçi, İstanbul Superband’den tanıdığımız Meriç Demirkol, Islak Köpek ve Mutrib’den Gülşah Erol ve caz saksafonun efendilerinden Engin Recepoğulları adını görüp de heyecanlandıklarımız. Çekirdek kadro sabit kalsa da, grup yaşayan – devinen bir kolektif edasıyla parçadan parçaya muhteviyatını değiştiriyor. Besteye göre kayıda girecek müzisyenler değişiyor. O sebeple tam kadroyu yazmak biraz zor gibi.

Taranta Babu resmi facebook sayfasında müziğini şöyle tanımlamış:

“1960 ‘ların free jazz’ı ve 2013’ün İstanbul’u kozmik rastlantılarla bir araya geliyor ve tam da bu esnada Taranta Babu ! rengarenk bir kara komedi filminde, araba takip ve sevişme sahnelerinin elektrikli,eterik ve delirtici müziklerini çalıyor.”

No comments

Leave a reply