İtiraf ediyorum…

0 Posted by - 15 November 2011 - HAFİF TV

ROX – No Going Back (Acoustic) from Rough Trade Records on Vimeo.

* Avea Escape to Music konser serisine Rox’un (16 Aralık) gelecek olmasına sevindim. Amy Winehouse seviyorsanız bunları da seveceksiniz diye önerdiğim üç isim arasındaydı Rox. Kaçmaz.

* Sabah’ın “Kansız Bayram Coşkusu” haberini kesip anı olarak sakladım. Habere göre kansız (!) bayramda kesilen hayvanların kanı Boğaz’ı kırmızıya boyadı. “Vatandaş modern kesim yerlerini tercih etti” denen aynı haberde “1275 acemi kasap kendini kesti” bilgisi de var. Ama bayram kesinlikle kansız.
* Kendimi “kötü çalan sokak müzisyenlerine katlanmak zorunda mıyız?” diye düşünürken yakaladım ve “Curb Your Enthusiasm”daki Larry David gibi hissettim. Bir itiraf daha: Akordiyon sesinden hiç hazzetmiyorum.
* “Pazar Ayini” programını stüdyoda canlı izledim ve Can Gox’un sesinden inanılmaz etkilendim. Bineviradyo.com’daki programda pazar akşamları 22.00’de canlı blues ve sohbet var, denk gelirseniz dinleyin.
* Gecenin bir yarısı Youtube’da 90’ların muhtelif Europop kliplerin, izlemekten gizli bir zevk alıyorum. Mesela Sash’ın “Ecuador”u o kadar kötü ki hoşuma gidiyor.

1 Comment

  • Umut 15 November 2011 - 17:27 Reply

    Can Gox’un, Kaan Çaydamlı’nın bir nevi gayr-i meşru çoçuğu olma ihtimali.

  • Leave a reply