PAZAR KONSERİ // TALKING HEADS @ CAPITOL THEATRE

0 Posted by - 11 January 2015 - HAFİF TV

David Byrne’ün başı çektiği efsane ekip Talking Heads, 1977 yılında “Talking Heads: 77” adını taşıyan ilk albümünü yayınladı. O albümden “Psycho Killer” isimli eser, ekibi popüler ettiği gibi hiç eskimeyen şarkılardan biri oldu. İzleyeceğimiz performans da “Psycho Killer” ile açılıyor.

1980’de Capitol Theatre’da gerçekleşmiş olan konserde grup, o yıla kadar yayınlanmış üç albümünden de şarkılar çalıyor. Grubun avangart pop yaklaşımı, funky sedaları, 80’lerin teknolojik nimetlerini gitar ve synth’ler üzerinde kullanan deneyimsel yaklaşımı konserin bütününe yansıyor. “Remain in Light”ın daha yeni yayınlandığı günler ve albümden şarkılar ağırlıkta. “Drugs”, “Once in a Lifetime” ve “Crosseyed and Painless” performansları özellikle ilgi çekici.

Talking Heads’i efsanevi bir kadroyla izliyoruz üstelik. David Byrne, Jerry Harrison, Tina Weymouth ve Chris Frantz’dan oluşan çekirdek kadroya King Crimson’la takılan gitarist Adrian Belew’in yanı sıra klavyede Bernie Worrell, bir klavyede bir bas gitarda Busta Cherry Jones, perküsyonda Steve Scales ve vokalde Dollette McDonald eşlik ediyor.

Şarkı listesi ve konser hemen aşağıda. İyi pazarlar.

Psycho Killer
Warning Sign
Stay Hungry
Cities
I Zimbra
Drugs
Once In A Lifetime
Animals
Houses In Motion
Born Under Punches (The Heat Goes On)
Crosseyed And Painless
Life During Wartime
Take Me To The River
The Great Curve

No comments

Leave a reply