PAZAR KONSERİ // Tinariwen @ Théâtre Des Bouffes Du Nord

0 Posted by - 19 October 2014 - HAFİF TV, KONSER

Sahra çölü ozanları Tinariwen’in Mezzo için Bouffes Du Nord isimli tiyatro salonunda gerçekleştirdiği konseri bu pazarımızı şenlendirmek üzere seçtik.

Ibrahim Ag Alhabib öncülüğünde müzik yapan Tuareg kültürünü kendilerine has rock’n’roll ruhu ile harmanlayan ekip, 2007’den beri aktif olarak müzik yapıyor. Son albüm Emaar oldukça başarılı, 2009 tarihli Imidiwan: Companions da bir o kadar iyi bir albüm ancak 2011 çıkışlı Tasilli’nin yeri başka. Albümde Tv On The Radio’dan Kyp Malone 4 şarkıda birden yer alırken, giriş şarkısı “Imidiwan Ma Tenam”da Nels Cline’ın gitarlarını duyuyoruz ve “Ya Messinagh” isimli şarkıda Dirty Drozen Brass Band şarkıya kendi groove’unu enjekte ediyor.

Mezzo’da yayınlanmış olan bu performans, 2011 Ağustos’unda Paris’te Bouffes Du Nord salonunda gerçekleştirilmiş. Tassili’nin kutlama konseri de diyebileceğimiz bu konserde grup büyük ölçüde Tassili’ye odaklanmış zaten. Performans gerçekten bir harika ve pazar gününe çok yakışıyor, gününüzü kurtaracaktır eminiz. Şarkı listesini de videonun sonuna iliştirdik, şimdiden afiyet olsun. İyi pazarlar.

No comments

Leave a reply