PAZAR KONSERİ // Tuatara @ KEXP

0 Posted by - 14 September 2014 - HAFİF TV, KONSER

Tuatara’ya aşina mısınız bilmiyoruz. Biz son albümleri “Underworld” sayesinde tanıştık. Ekip için süpergrup yakıştırmasını gönül rahatlığıyla yapmak mümkün. REM’den Peter Buck, Screaming Trees davulcusu Barrett Martin, Les Claypool ve Mad Season ile çalmış saksafoncu Skerik grubun yıldızları. Ağustos ayında yayınlanan “Underworld”de Pearl Jam gitaristi Mike McCready de yer alıyor.

Bu geç tanışma epey canımızı sıksa da kısa zamanda arayı kapattık. Son albüm “Underworld” kadar grubun 2001 çıkışlı “Cinemathique” isimli kaydına da dikkat kesilmenizi tavsiye ederiz. “Cinemathique” döneminde grup 11 kişilik bir kadroyla müzik yapıyormuş. Geniş kadronun sebebini ‘soundtrack’ yaratmanın hakkını vermek, sinematik müzik yapmanın keyfini çıkarmak olarak belirtmişler.

Barrett Martin’in prodüktörlüğünde kaydedilen “Underworld”, grubun türlü sesten beslenen eklektik duruşunun en güzel örneklerinden biri. Hipnotik gitar riff’leri ve bas yürüyüşleri, jazzy ruh veren saksafonlar, dünya müziğine yanaştıran perküsyonlar.

Daha fazla uzatmadan grubun tam kadro çaldığı, 25 dakikalık KEXP performansına bağlanalım. Buyrunuz:

“Underworld”ü spotify üzerinden dinlemek isterseniz hemen aşağıda. iTunes’dan edinmek isterseniz de şöyle.

No comments

Leave a reply