WHITE STRIPES'TAN BUGÜNE 5 VIDEO'DA JACK WHITE

1 Posted by - 06 November 2014 - HAFİF TV, LİSTE, SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

Jack White İstanbul konseri için geri sayımda son düzlüğe girildi. Kariyerini şöyle bir hatırlamakta fayda var. (Resimaltı: Jack White ve Meg White 1997 Detroit.)

The White Stripes – “Let’s Shake Hands”
Jack ve Meg White’ın 1998 yılında yayınladıkları ilk tekli. Grubun çiğ rock’n’roll sound’unun en saf hali. Hiçbir uzunçalarda yer almayan şarkı, kendi adını taşıyan debut The White Stripes albümünün habercisiydi.

The White Stripes – “Conquista”
The White Stripes’ın son hiti olarak anabileceğimiz “Conquest” aslen Corky Robbins isimli bir besteciye ait. the White Stripes, akustik ‘Mariachi’ edisyonu ve İspanyolca versiyon “Conquista”yla birlikte şarkıyı üç ayrı forma soktu. 7 inçlik vinil formatında yayınlanan “Conquista”nın ardından grup dağıldı ve yayınlanmamış iki cover parça daha yayınladı.

The Raconteurs – “Steady As She Goes”
The Raconteurs Brendan Benson, The Greenhornes’dan Jack Lawrence ile Patrick Keeler ve Jack White’dan oluşan bir süpergrup. “Steady As She Goes” Jack White ve Brendan Benson’ın birlikte yazdıkları ilk şarkı. Grubun kurulmasına da bu şarkı vesile olmuş. Jack White “Steady As She Goes”u konserlerinde sıklıkla çalıyor.

The Dead Weather – “I Cut Like A Buffalo”
The Dead Weather, Jack White öncülüğünde kurulmuş bir diğer süper grup. The Kills’den Alison Mosshart, The Raconteurs’dan Jack Lawrence ve Queens Of The Stone Age’den Dean Fertita’nın yer aldığı ekipte Jack White davulların başında.

Jack White – “Freedom at 21”
The White Stripes’ın dağılmasının ardından Jack White kariyerine tek tabanca devam etmeye karar verdi. “Blunderbuss” ilk solo çalışması. “Freedom at 21” o albümün üçüncü teklisi.

No comments

Leave a reply