Yeni nesil kliplerde iş var!

0 Posted by - 08 November 2009 - HAFİF TV

“Türkiye’de klip çekmek çok kolay. Üstü açık araba, bir de kız buldun mu tamam” derdim hep… Geçenlerde müzik kanallarında hayli zaman geçirdim. Ve bu sözümü artık hafif hafif geri almam gerektiğini anladım. Şahane klipler yapılmaya başlanmış.
Nil Karaibrahimgil’in “Duma Duma Dum” şarkısının klibi mesela. Fikir ve uygulama 10 numara. Sonra Yasemin Mori’nin yeni klibi… Çok sade, sadece Yasemin’e odaklanmış bir klip. Ama çok güzel (Tek sorun bu iki isim giderek birbirine benzemeye başlamış…).
Ardından Gren ve 110’un kliplerini izledim. Ertuğ çıktı o da (yeni değil ama) çok güzeldi. Türkiye’de alternatif pop yaratıcılık merkezi olmuş sonunda. Yani alternatif olacağız diye kanırtan insanlar dönemi bitmiş, gerçekten iyi fikirler ve uygulamalar kalmış.
Kral TV mi? O cephede yeni bir şey yok. Ex-Sovyetler Birliği kadınları, beyaz atletli birtakım adamlar… Türkiye’nin en fazla izlediği kanal ya, herhalde sokakta her gün gördüğümüz manzaralar…

4 Comments

 • buse 08 November 2009 - 22:43 Reply

  redd’in her neyse klibi de bunlara eklenebilir:)

 • Facebook User 08 November 2009 - 23:13 Reply

  Nil-Mori benzerliği’nin ben de farkındayım, hatta Olympos konseri’nde Mori’yi Sertab Erener’e bile benzettim desem yalan olmaz (aynı saatte Sertab’ın konseri vardı ama ben ucuz olanı tercih ettim).

  Gren’in yeni klibini Yasemin Mori’nin eski menajeri Anıl Tütüncüoğlu’nun çektiğini biliyorum. Ama Anıl tek planlık klipler yapmayı da bırakmalı! Kulis fotoğraflarını çekenler ile de aramız iyi.

  110 ve Ertuğ’un son durumlarını detaylı olarak bilemeyeceğim ama Toprağım Gizli Özne’nin 1 asırdır söz verilse bile memleketlerine gelmemiş demiryolunda klip çekmeleri de ilginç.

  cnbc-e ve e2’nin sahibi Doğuş Grubu da Kral TV’ye de artık Doğuşluğunu göstermeli!

 • Çort push 09 November 2009 - 19:07 Reply

  Hangi kazandıkları parayla !! kliplerini .. eleştirenlerin fetişizmine uygun üretsinler ..

 • buse 13 November 2009 - 18:30 Reply

  GECE nin BAR klibi de hoş olmuş

 • Leave a reply